www.opole24 wypadki

Podobne
 
Słowa w słowach...

Temat: Testy DVB-H w Krakowie
Od 9 maja w Krakowie z obiektu SLR Krzemionki prowadzone są testy przekazu DVB-H. Wykorzystano k. 46 (674 MHz). Moc ERP jest większa niż w wypadku emisji DVB-T z tego samego obiektu z k. 37 (602 MHz) - wynosi 110W. Zawartość multipleksu jest identyczna, jak w wypadku warszawskich testów DVB-H - jest to 13 kanałów: 4 od TVP, 3 TVN, 2 Telewizja Polsat i po jednym od czterech innych nadawców.

Aktualnie w skład oferty DVB-H w Warszawie i Krakowie wchodzą:

- TVP 1
- TVP 2
- TVP Info
- TVP Sport
- TVN
- TVN 24
- TVN Style
- Polsat
- TV Biznes
- TV Puls
- TV Trwam
- RMF Maxxx TV
- Gazeta.pl

Dzień wcześniej - 8 maja Urząd Komunikacji Elektronicznej przedstawił na swoich stronach internetowych (http://www.uke.gov.pl) wyniki postępowania konsultacyjnego ogłoszonego przed przetargiem na rezerwację 38 częstotliwości z zakresu 470 - 790 MHz, które zostaną przeznaczone na potrzeby DVB-H. Przetarg dotyczyłby 31 miast, wśród których znalazły się: Wałbrzych, Legnica, Wrocław (2 częstotliwości), Bydgoszcz, Toruń, Włocławek, Lublin, Gorzów Wielkopolski, Zielona Góra, Łódź, Kraków (2 częstotliwości), Tarnów, Płock, Radom, Warszawa (2 częstotliwości), Opole, Rzeszów, Białystok, Gdańsk (2 częstotliwości), Słupsk, Bielsko-Biała, Chorzów (2 częstotliwości), Częstochowa, Katowice (2 częstotliwości), Kielce, Elbląg, Olsztyn, Kalisz, Poznań (2 częstotliwości), Koszalin, Szczecin.

Swoje stanowiska zaprezentowało 17 podmiotów:

- AGORA S.A.
- CANAL+ Cyfrowy Sp. z o.o.
- Grupa Robocza Telewizji Mobilnej przy Polskiej Izbie Informatyki i Telekomunikacji
- Instytut Łączności w Warszawie
- Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji
- P4 Sp. z o.o.
- Polkomtel S.A.
- Polska Telefonia Cyfrowa Sp. z o.o.
- Polskie Sieci Nadawcze Sp. z o.o.
- Polski Operator Telewizyjny Sp. z o.o.
- Prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów
- PTK Centertel Sp. z o.o.
- Telewizja Polsat S.A.
- Telewizja Puls Sp. z o.o.
- TP EmiTel Sp. z o.o.
- TVP S.A.
- UBIK Business Consulting Sp. z o.o.

Są one dostępne publicznie - można zapoznać się z nimi na stronach UKE.
źródło: radiopolska.pl

Źródło: tvsat-pl.info/index.php?showtopic=10241Temat: Policja z klimą i w dieslu
W sierpniu odbyło się 5 przetargów nieograniczonych na dostawę samochodów oznakowanych dla 19 Komend Policji. W sumie zamówienie podstawowe obejmowało 2515 pojazdów w wersji kombi.

Do przetargów stanęło 6 koncernów. Kilka tygodni temu nieoficjalnie było już wiadomo, że oferta KIA Motors Polska okazała się najlepszą spośród wszystkich przedstawionych przez przystępujące do przetargu firmy, zarówno pod względem wyposażenia i własności technicznych samochodów, jak warunków gwarancji i wsparcia technicznego. W tym tygodniu nastąpiły ostatnie rozstrzygnięcia przez Krajową Izbę Odwoławczą złożonych przez konkurencyjne koncerny protestów. Zostały odrzucone i dziś wiadomo, że samochody Kia staną się wkrótce podstawowym modelem radiowozu w policji.

Przetargi były prowadzone przez Komendy w Łodzi (KWP Łódź, Bydgoszcz, Kraków na dostawę 549 samochodów oznakowanych), w Gorzowie (KWP Gorzów, Katowice, Opole, Wrocław na dostawę 541 samochodów oznakowanych), w Białymstoku (KWP Białystok, Suwałki, Kielce, Lublin, Rzeszów na dostawę 447 samochodów oznakowanych), w Gdańsku (KMP Gdańsk, Olsztyn, Poznań, Szczecin na dostawę 476 samochodów oznakowanych) oraz przez Centrum szkolenia w Legionowie (KGP i KSP w Warszawie i KWP w Radomiu na dostawę 502 samochodów oznakowanych).

Zgodnie ze specyfikacją ogłoszonego przez MSWiA przetargu wszystkie cee'dy sw wyposażone zostaną w silniki zasilane olejem napędowym. Dwulitrowa jednostka o mocy 140 KM zapewni przyzwoite osiągi przy relatywnie niewielkim zużyciu paliwa.

Wszystkie samochody będą miały kolor srebrny a ich wyposażenie standardowe obejmie m.in.: ABS, poduszki powietrzne dla kierowcy pasażera, boczne oraz kurtyny powietrzne, klimatyzację, relingi dachowe, elektryczne szyby w drzwiach przednich i tylnych, elektrycznie sterowane i podgrzewane lusterka zewnętrzne, światła przeciwmgielne, centralny zamek, autoalarm, dodatkowy komplet. kół zimowych, regulacje kolumny kierownicy w dwóch płaszczyznach, regulacje wysokości fotela kierowcy i radioodtwarzacz CD ze sterowaniem w kole kierownicy.

Dodatkowo wszystkie cee'dy zostaną oznakowane. Zamontowana w nich zostanie instalacja łączności radiowej i uprzywilejowania w ruchu. Dostawa obejmuje również wyposażenie warsztatów policyjnych w narzędzia specjalistyczne, sprzęt diagnostyczny, katalogi części zamiennych oraz szkolenia serwisowe personelu Policji i konsultacje techniczne.

Pierwsze samochody zjeżdżają już z taśm produkcyjnych europejskiej fabryki Kia w Żylinie . Partia 1 000 radiowozów zostanie przekazana jeszcze w tym roku, zaś kolejne sztuki zostaną odebrane przez MSWiA do połowy czerwca 2009. Jako wozy patrolowe Policji oznakowane cee'dy kombi pełnić będą 24-godzinną służbę przez siedem dni tygodnia, przejeżdżając nawet kilkaset km dziennie.

- Fakt, że Policja po raz kolejny wybrała cee`da potwierdza, że pierwsza partia ponad 300 szt. tego modelu, dostarczona jeszcze w roku ubiegłym, doskonale się sprawdziła i że blisko 12 000 cywilnych nabywców cee'da w Polsce też nie myliło się i wybrało najlepszy samochód w swojej klasie. Cieszymy się, że wygraliśmy te trudne przetargi, jesteśmy też pewni, że nasi klienci - w tym wypadku policja - będą dysponowali niezawodnymi samochodami. Na uwagę zasługuje fakt, że część sukcesu w tym przetargu zawdzięczamy bliskości najnowocześniejszej w Europie fabryki , która bardzo szybko zareagowała na zapotrzebowanie Policji i natychmiast gotowa była mu sprostać. - powiedział Wojciech Szyszko, dyrektor zarządzający Kia Motors Polska.

- Można powiedzieć, że samochód dla funkcjonariuszy pracujących w terenie jest drugim domem. Musi więc gwarantować pewien komfort pracy, a przy tym musi być bezpieczny, funkcjonalny i tani. Wszystkie te cechy, jak również specyfika wyposażenia określone zostały w warunkach przetargu i najlepiej spełnił je samochód oferowany przez naszą firmę. Jestem przekonany, że policja dokonała najlepszego wyboru - dodał Radosław Wankiewicz - fleet sales manager w Kia Motors Polska, odpowiedzialny za realizację tego zamówienia.

źródło informacji: www.interia.pl
Źródło: ratownik.foreo.pl/viewtopic.php?t=102


Temat: Szybsza Neostrada
No to informacyjnie:
Rywale TP SA roponują tańszą Neostradę
(Gazeta Prawna/02.02.2007, godz. 05:00)

Netia i GTS Energis rozpoczęły walkę o klientów TP SA korzystających z szerokopasmowego dostępu do internetu. Skorzystanie z ich oferty ozwala zaoszczędzić nawet 318 zł rocznie.
Walka o klienta będzie się rozgrywać na oziomie ofert o najniższym abonamencie - ocenia Kornelia Mathea, dyrektor dywizji usług dla domu TP SA. Wczoraj TP SA oinformowała o zniesieniu limitów transferu danych w usłudze Neostrada oraz o tym, że bez odnoszenia opłat zwiększa rędkość najwolniejszych łączy ze 128 kb/s do 256 kb/s.

15 lutego TP SA zmienia cennik szerokopasmowego dostępu do internetu w usłudze Neostrada. Zgodnie z rawem, ci z klientów operatora, którzy złożą do 14 lutego wypowiedzenie umowy, nie będą musieli łacić kary za jej zerwanie. W ostatnim roku ceny dostępu do internetu sporo spadły (za te same ieniądze można mieć większą rędkość) i spora część starych klientów Neostrady łaci więcej niż nowi użytkownicy. I właśnie na takich klientów liczą GTS Energis i Netia, które właśnie wprowadziły do swej oferty usługi szerokopasmowego dostępu do internetu dla abonentów TP SA.

Obie firmy oferują łącza na zasadzie BSA (hurtowy zakup szerokopasmowego dostępu do internetu) i szacują, że w tym roku ozyskają o kilkadziesiąt tysięcy klientów detalicznych.

Oferta BSA jest odzwierciedleniem oferty Neostrady, bo taką usługą obaj operatorzy kupują hurtowo w TP SA. Z wyliczeń Gazety Prawnej rowadzonych z uwzględnieniem kosztów odłączenia usługi oraz wszelkich upustów i romocji wynika, że ceny usług Netii i GTS są zbliżone, ale GTS Energis jest tańszy. W większości wypadków cena usługi u konkurentów TP SA jest niższa niż Neostrady i dzięki temu klienci mogą mieć od kilku do kilkunastu rocent oszczędności.

Wyjątkiem jest 36-miesięczny kontrakt na łącza o rzepustowości 2 Mb/s i 6 Mb/s. Tu najtańsza jest TP SA.

Eksperci zwracają uwagę, że osoby chcące skorzystać z usług innych niż Telekomunikacji Polskiej operatorów owinny rzed złożeniem wypowiedzenia umowy sprawdzić, czy alternatywny operator może mu dostarczać szerokopasmowy internet.

- Nowy regulamin Neostrady stał się okazją do zmiany dostawcy usługi, a tymczasem nie jest to takie roste - rzestrzega w swym blogu Anna Streżyńska, rezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej i zapowiada, że na stronach www.uke.gov. l ojawi się omocniczy komunikat. UKE ma w nim rzestrzegać rzed ochopnymi decyzjami odejmowanymi bez sprawdzenia dostępności oferty alternatywnych operatorów i odsyłał do właściwych dla oszczególnych operatorów cenników oraz infolinii i mapek.

GDZIE SKORZYSTAĆ Z USŁUG NETII I GTS ENERGIS

Oferta Netii dostępna jest w następujących strefach numeracyjnych: warszawska (22), ciechanowska (23), łocka (24), siedlecka (25), ostrołęcka (29), katowicka (32), bielska (33), częstochowska (34), łódzka (42), sieradzka (43), iotrkowska (44), skierniewicka (46), bydgoska (52), włocławska (54), elbląska (55), toruńska (56), gdańska (58), opolska (77).

Oferta GTS Energis jest dostępna w strefach: Białystok (85), Bielsko-Biała (33), Bydgoszcz (52), Ciechanów (23), Częstochowa (34), Elbląg (55), Gdańsk (58), Katowice (32), Koszalin (94), Kraków (12), Łomża (86), Nowy Sącz (18), Olsztyn (89), Opole (77), Ostrołęka (29), Płock (24), Siedlce (25) Słupsk (59), Suwałki (87), Szczecin (91), Toruń (56), Warszawa (22), Włocławek (54).

Tomasz Świderek
Źródło: koszal.in/forum/viewtopic.php?t=2493


Temat: 1 runda Play Off: Energa Toruń - Odra Brzeg 2-0
" />Emocje już nieco opadły więc czas coś napisać...

Mecz bardzo wyrównany. Początek trochę przespaliśmy, ale od drugiej do połowy czwartej kwarty byliśmy na prowadzeniu sięgającym momentami 7-8 pkt. Niestety pod koniec głupie błędy i niecelne rzuty wynikające najprawdopodobniej ze zmęczenia, bo graliśmy praktycznie w piątkę (!), rozstrzygnęły mecz. Istotną rolę odegrali w tym również sędziowie, którzy często nie widzieli brutalnej gry Energi, ale za to nam gwizdali każde zagranie w obronie. Zwycięstwo było jak najbardziej w naszym zasięgu, ale niestety nie udało się.
Myślę, że wynik 2:0 dla Energi nie jest sprawiedliwy, bo przynajmniej to jedno zwycięstwo nam się należało.
Co do sędziów to podczas meczu prawdopodobnie miała miejsce pewna zastanawiająca sytuacja, której ja osobiście nie widziałem, ale pisze o niej inny kibic obecny na meczu: (http://www.forumbrzeg.pl/ppadd/viewtopi ... 396#247396) Mnie zastanawia fakt, że Zyskowski już na początku pierwszej kwarty dostał technicznego, gdy Małaszewska była brutalnie zaatakowana przez którąś z torunianek (uderzyła głową w parkiet bez żadnych konsekwencji dla zespołu Energi), a Omanić cały mecz łaził po boisku, dyskutował z sędziami, a nie dostał nawet ostrzeżenia... tutaj zachęcam do przeczytania relacji z meczu i konferencji w Opolskiej GW (http://opole.gazeta.pl/opole/1,35087,76 ... nerga.html).

Mimo wszystko tak jak wcześniej pisałem nie jestem jakoś specjalnie rozczarowany, a już na pewno nie postawą naszych koszykarek. To co osiągnęliśmy w tym sezonie i tak jest już sukcesem. Wydaje mi się, że w najgorszym wypadku utrzymamy 6 miejsce sprzed PO, bo Tęcza wydaje się być zespołem, z którym sobie poradzimy. W ewentualnym meczu o 5 miejsce spotkalibyśmy się z CCC/Wisłą (stawiam na CCC) i to byłby fajny koniec udanego sezonu.

Enerdze wypada pogratulować i życzyć powodzenia w starciach z Lotosem, chociaż patrząc obiektywnie to Lotos znajdzie się w finale...

Wracając jeszcze do sytuacji związanej z Denson i jej "sprawy w niemieckiej prokuraturze" to w dzisiejszym programie meczowym znalazła się taka oto informacja:


">Chcemy sportowej rywalizacji
Mecz w Toruniu poza wymiarem czysto sportowym miał także aspekt pozaboiskowy. Nieprzyjemne (delikatnie ujmując) wypowiedzi trenera Energi podchwycili żądni sensacji, ale marni w swoim fachu dziennikarze. Bardzo niekulturalnie, a wręcz z nienawistną agresją obrażali naszą drużynę, a w szczególności jedną z naszych zawodniczek. Zarząd KS Odry Brzeg złożył w tej sprawie stosowny protest u władz Polskiej Ligi Koszykówki Kobiet, co spotkało się ze zrozumieniem i oczekiwaną przez nas reakcją. Trener Omanić lub władze toruńskiego klubu mają złożyć stosowne sprostowanie (w mediach, gdzie wypowiedzi się pojawiły).
Oczekujemy, że tak się stanie, a w przyszłości niezależnie od sportowych wyników i emocji rywalizacja przebiegać będzie bez "pozaboiskowych" sensacji.

źródło: bezpłatny program zawodów KS Odra Brzeg, nr 13 (160) 24 marca 2010r.

Podczas konferencji z oczu Brittany Denson poleciały łzy spowodowane oczywiście przegraną i kolejną nagonką na jej osobę w prasie, szczególnie tej z "Rydzykowa"...">no cóż, podejrzewam, że gdyby w Brzegu była szersza ławka to dziewczyny skutecznie powalczyłyby o półfinał...brawa dla obu drużyn za ten dwumecz
Masz racje! Ale gdyby Toruń miał szerszą ławkę to wygrałby wysoko.Dziś w Enerdze grało 4 i pół zawodniczki.Jeśli Krawiec się nie obudzi to będą duże problemy z Lotosem.I tak uważam,że Buszta wniosla dużo więcej do gry niż Radwan,która dziś zagrala miernie.

Gdyby babcia miała wąsy to by była dziadkiem... my w 5/6 zawodniczek byliśmy bliscy zwycięstwa, Wy mieliście przynajmniej te 7 zawodniczek w rotacji + 4minutowy występ Jasnowskiej. Na meczu pewnie nie byłeś, więc gwarantuje Ci, że od wysokiego zwycięstwa nad Odrą to Energa była bardzo daleka, a zdecydowanie bliżej miała do porażki..
Źródło: kosz.webd.pl/forum/viewtopic.php?t=10077
 
Copyright 2006 MySite. Designed by Web Page Templates